KK BOROVO POBJEDNIK JUNIORSKOG TURNIRA “BRČKO 2016”

U sklopu obilježavanja šesnaeste godišnjice Brčko distrikta BiH u nedelju, 06. marta,  u sportskoj dvorani Tehničke škole u Brčkom održan je Međunarodni košarkaški turnir za juniore „BRČKO 2016“. Na turniru su pored juniora KK „Lavovi“ učestvovali i  KK „Fenix Basket“ iz Bijeljine, KK „Lukavac“ iz Lukavca i KK „Borovo“ iz Vukovara.

Turnir je, u ime generalnog pokrovitelja Vlade Brčko distrikta BiH, otvorio šef Odjeljenja za privredni razvoj, sport i kulturu Damir Bulčević.

U prvoj polufinalnoj utakmici KK “Lavovi” pobjedili su ekipu KK “Lukavac” rezultatom 70:58 po četvrtinama 22:10, 21:14, 17:14 i 10:20. Najefikasniji igrač utakmice bio je Bojan Blagojević iz KK “Lavovi” sa 22 postignuta poena, dok je kod gostiju najekifasniji bio Nedret Karić sa 20 postignutih poena.

Drugi polufinalni meč donio nam je susret ekipa KK “Fenix Basket” i KK “Borovo”. Pobjedom rezultatom 76:64 po četvrtinama 20:15, 24:15, 16:11 i 16:25 KK “Borovo” je ostvarilo plasman u finale, a ekipi KK “Fenix Basket” prilika da se u utakmici za treće mjesto domogne pobjedničkog postolja. Najefikasniji u ekipi KK “Borovo” bio je Srđan Brocić sa 24 postignuta poena, dok je kod poražene ekipe najefikasniji bio Dragoljub Maksić sa 27 postignutih poena.

Utakmica za treće mjesto između KK “Lukavac” i KK “Fenix Basket” donijela nam je i najneizvjesniju utakmicu na turniru koja je riješena tek nakon dva produžetka za konačnu pobjedu KK “Fenix Basket” rezultatom 85:83 po četvrtina i nakon produžetaka 14:17, 16:20, 16:16, 21:14, 09:09 i 09:07. Najefikasniji kod pobjedničke ekipe bio je Dragoljub Maksić sa 40 postignutih poena, dok je u ekipi KK “Lukavac” najefikasniji bio Nedret Karić sa 18 postignutih poena.

Finalni meč u kome su se sastali KK “Lavovi” i KK “Borovo” donio nam je više nego zasluženu pobjedu gostiju iz Vukovara rezultatom 87:63 po četvrtinama 28:16, 16:14, 21:17 i 23:16. Prodvođeni fantastičnim kapitenom Srđanom Brocićem, koji je meč završio sa 53 postignuta poena uz 7 trojki, Vukovarci su ostavarili više nego zasluženu pobjedu, a samim tim osvojili i pehar namjenjen pobjedničkoj ekipi ovogodišnjeg Međunarodnog košarkaškog tunira “BRČKO 2016”. Najefikasniji u ekipi KK “Lavovi” bio je Bojan Blagojević sa 26 postignutih poena.

Za najboljeg strijelca turnira proglašen je Srđan Brocić, kapiten KK “Borovo” sa 77 postignutih poena.

Čestitke svim ekipama na fer i sportskom nadmetanju.

Veliku zahvalnost dugujemo Vladi Brčko distrikta BiH kao generalnom pokrovitelju turnira kao i prijateljima turnira: Caffe bar Italia, Fitness centar Boomerang, Misija D.O.O. i sportske kladionice Weld Mag.