PORAZ PIONIRA U TUZLI

Danas su naši pioniri u Tuzli odigrali prijateljsku utakmicu protiv svojih vršnjaka iz OKK “Sloboda” i doživjeli poraz rezultatom 70:64 po četvrtinama 17:13, 19:17, 13:18 i 21:16.

Iako oslabljeni neigranjem pet standardnih igrača naši Lavovi su odigrali veoma dobru utakmicu protiv odlične ekipe Slobode.

Tokom prvog poluvremena domaćini su bili u konstantnom vodstvu od 4 do 8 poena, međutim sredinom druge četvrtine viđeno je i prvo i jedino vodstvo naše ekipe na ovom meču 24:23 da bi nakon bolje igre domaćina u završnici druge četvrtine na poluvrijeme naši Lavovi otišli sa zaostatkom od 6 poena 30:36. Na početku treće četvrtine igrači Slobode prave seriju 8:0 za maksimalnu prednost na ovom meču od 14 poena razlike 44:30. Međutim nakon toga slijedi najbolji period igre naših Lavova na ovom meču i do kraja treće četvrtine prave seriju od 18:5 i rezultatom 49:48 se odlazi na pauzu prije četvrte četvrtine. Tokom četvrte četvrtine što umor što nedostatak standarnih igrača u rotaciji rezultirali su nešto slabijom igrom naših Lavova i domaćini uspjevaju ovaj period igre dobili rezultatom 21:16 za konačnih 70:64.

Za našu ekipu na ovom meču nastupili su: Vuk Jovanović 27, Milica Đokić 12, Nikolaj Cetić 2, Jovan Tomić 7, Bojan Karać 6, David Mićanović 8, Mihajlo Blažanović 2, Tamara Šarenac, Aleksandar Đukić i David Stević. Trener: Aleksandar Bližnjaković.

Zahvaljujemo se domaćinima na gostoprimstvu, fer i korektnoj borbi.