KK Lavovi – KK Boksit Milići

KK Lavovi (U14M) 50 - 43 KK Boksit (U14M)
15 dec 2018 - 14:30Sala 1. OŠ Ilićka :: 8. kolo lige PKO Bijeljina

Pioniri su upisali još jednu pobjedu na domaćem terenu ovog puta protiv vršnjaka iz Milića u utakmici koju su bolje otvorili i zahvaljujući trojkama Jovanovića (2) i Nedića (1) stekli rezultatsku prednost na kraju prvog perioda igre od 13:7. Tokom druge četvrtine gosti uspjevaju da smanje rezultatski zaostatak i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 23:20. Bolju igru početkom trećeg perioda igre gosti krunišu serijom od 6:0 i dolaze do rezultatskog preokreta, međutim više od toga nisu mogli i nakon time -outa trenera Bližnjakovića do kraja ovog perioda igre naši momci uspjevaju da rezultatski zaostatak smanje na pola koša (29:30), da bi u četvrtoj četvrtini na terenu postojala samo jedna ekipa. Čvrsta odbrana, raspoloženost u napadu donijeli su rezultatski preokret našim momcima. Nove dvije trojke Jovanovića, dominacija u skoku Okilja i Karaća koji je ujedno bio i najkorisniji igrača meča sa 13 poena i 10 skokova i 3 asistencije, kao i raspoloženi kapiten Nedić bili su dovoljni da se slomi otpor gostiju iz Milića i upiše treća ovosezonska pobjeda naših pionira.