KK Olimp Šekovići – KK Lavovi

KK Olimp (kadeti) 69 - 70 KK Lavovi (kadeti)
28 jun 2017 - 12:00Dvorana srednje škole u Šekovićima

Od samog početka moglo se naslutiti da će utakmica biti neizvjesna do samog kraja.

Prva četvrtina je protekla u ravnopravnoj borbi na obe strane terena i rezultat ovog perioda igre govori tome u prilog (17:17).

Tokom druge četvrtine dosta bolja igra LAVOVA što je rezultiralo u jednom trenutku i najvećom prednošću za našu ekipu u ovom meču (19:30). Međutim domaća ekipa uspjela je u samoj završnici zahvaljujući prije svega dobroj odbrani da prednost smanji na podnošljivih minus četiri na poluvremenu ove utakmice (28:32).

Treća i četvrta četvrtina protekle su u ravnopravnoj igri, da bi se ušlo u više nego neizvjesnu završnicu. Pri rezultatu 62:62 naš Filip Pejičić promašio je zicer, da bi nakon ofanzivnog skoka bio fauliran i jednu sekundu prije kraja utakmica imao je dva slobodna bacanja za pobjedu. Međutim, promašio je oba bacanja i rezultatom 62:62 otišlo se u dodatnih pet minuta igre.

Ravnopravna igra i tokom produžetka rezultirala je i nezvjesnom završnicom u produžetku. Lavovi u zadnjih 15 sekundi ulaze sa prednošću 70:69 i napadom za domaću ekipu, koji nisu iskoristili poslednji šut za pobjedu. Na kraju pobjeda za LAVOVA 70:69 po četvrtinama: 17:17, 11:15, 19:14, 15:15 i 07:08.

Za našu ekipu na ovom meču nastupili su: Filip Pejičić 34, Adnan Karamujić, Nenad Spasojević 2, Nedeljko Trifković 25, Marko Stojanović 1, Radenko Cvijetinović, Predrag Ilić 6, Dalibor Živković i Mirnes Halilović 2.