POBJEDA JUNIORA U PRVOM MEČU TURNIRA „BRČKO 2016“

Prvom polufinalnom utakmicom između ekipa KK „Lavovi“ i KK „Lukavac“ počeo je Međunarodni košarkaški turnir za juniore „BRČKO 2016“ koji naš klub organizuje pod generalnim pokroviteljstvom Vlade Brčko distrikta BiH, a u sklopu obilježavanja šesnaeste godišnjice Brčko distrikta BiH.

U međusobnom susretu juniori KK „Lavovi“ pobjedili su vršnjake iz KK „Lukavac“ rezultatom 70:58 po četvrtinama 22:10, 21:14, 17:14, 12:20.

turnir-za-juniore-brcko-2016-2

Čitavim tokom susreta naša ekipa je dominirala na obe strane terena. U segmentu odbrane posebno su se iskazali igrajući odbranu čovjeka, dok su u napadačkom segmentu raznovrsnom igrom, prije svega realizacijom brzih kontranapada i pronalaskom pravih rješenja za čvrstu odbranu protivnika uspjeli od samog starta utakmice ostvariti prednost koju su iz četvrtine u četvrtinu povećavali za konačnih 70:58.

Za našu ekipu na ovom meču nastupili su: Miloš Tomić, Rastko Crnić 3, Kristijan Kubatlija 3, Nikola Lazić, Milorad Milovac 4,  Haris Muradnegović 6, Nikola Milošević 9,  Alem Muminović 2, Radovan Crnić 17, Bojan Blagojević 22, Marko Perić i Vasilije Ilić 4. Trener: Aleksandar Bližnjaković.

Za KK Lukavac nastupili su:  Amar Jaraković 2, Kenan Siljegovic 1, Adi Hodzic 3, Ahmed Murselovic 9, Ahmed Osmanovic 10, Nedim Smajic, Tarik Jahic, Nedret Karic 20, Adis Halilovic 2, Azur Hrvanovic 7 i Damir Bektic 4. Trener: Michele Brena

U nastavku programa, od 16:30h očekuje nas svečano otvaranje, a u ime generalnog pokrovitelja Vlade Brčko distrikta BiH turnir će otvoriti šef Odjeljenja za privredni razvoj, sport i kulturu Damir Bulčević. Nakon toga od 17:00h slijedi druga polufinalna utakmica u kojoj se sastaju KK „Fenix Basket“ i KK „Borovo“.

Rezultate svih utakmica iz četvrtine u četvrtinu uživo možete pratit na našoj Facebook strani fb.me/kklavovibrcko ili Twitteru twitter.com/kklavovibrcko