U DRUGOM KOLU LIGE PKO LAVOVI UGOSTILI ZVORNIK BASKET

Danas su u dvorani Tehničke škole u Brčkom naše tri selekcije (pioniri, kadeti i juniori) odigrale utakmice drugog kola omladinskih liga Područnog košarkaškog odbora (PKO) Bijeljina protiv vršnjaka iz ekipe “Zvornik Basket” iz Zvornika.

U prvoj utakmici pionirska selekcija je odigrala izuzetno dobru i borbenu utakmicu. Oslabljena neigranjem četvorice standardnih igrača naša ekipa protiv dosta iskusnije ekipe “Zvornik Basket” više od časnog poraza u ovom trenutku nije mogla. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Mihajlo Lakić sa 20 postignutih poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Mihajlo Ristanović sa 12 postignutih poena.

Lavovi – Zvornik Basket 42:54 (06:15, 14:17, 11:08, 11:14)

Za našu ekipu u ovoj utakmici nastupili su:

Vuk Jovanović 7, Sergej Subotić, Nikolaj Cetić, Rastko Benović, Jovan Tomić 2, Marko Šešlija, Petar Stevanović, Stefan Petrović 2, David Cetić, Mihajlo Lakić 20, Nenad Spasojević 8 i Mitar Mihajlović 3.

drugo-kolo-pko-lige-2

Kadetska selekcija odigrala je još jednu lošu utakmicu i doživjela ubjedljiv poraz. Prvo poluvrijeme obe ekipe su odigrale stegnuto i nervozno što je i rezultiralo jako malim brojem postignuti poena. Treća četvrtina je počela u sličnom ritmu, da bi krajem treće i čitavu četvrtu četvrtinu gostujuća ekipa dominirala na obe strane terena i sasvim zasluženo doša do ubjedljive pobjede. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Rastko Crnić sa 15 postignutih poena.

drugo-kolo-pko-lige-3

Lavovi – Zvornik Basket 30:58 (06:07, 03:09, 05:10, 16:32)

Za našu ekipu na ovoj utakmici nastupili su:

Rastko Crnić 15, Enes Jašarević 4, Nedeljko Trifković 1, Sanjin Sejdin 10, Nenad Spasojević, Siniša Ješić, Đorđe Ilić i Svetozar Zarić

drugo-kolo-pko-lige-4

Odsustvo trojice standardnih igrača nikako ne može biti izgovor za jako lošu košarkašku predstavu i jako loš utisak koji je ostavila juniorska selekcija u svojoj prvoj utakmici ovogodišnjeg takmičenja u okviru lige PKO. Samo u prvoj četvrtini (14:20) naši momci su pružili dostojan otpor jako raspoloženoj i rastrčanoj ekipi Zvornik Basket, koja je već na poluvremenu imala dvocifrenu prednost rezultatom 40:26. Početkom treće četvrtine čvrstom odbranom i neshvatljivim greškama naše ekipe, gosti prave joše veću razliku koju su do kraja utakmice konstantno uvećavali za konačnih Lavovi – Zvornik Basket 46:88. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Radovan Crnić sa 19 postignutih poena.

drugo-kolo-pko-lige-5

Lavovi – Zvornik Basket 46:88 (14:20, 12:20, 09:30, 11:18)

Za našu ekipu na ovoj utakmici nastupili su:

Rastko Crnić 4, Veljko Jovanović, Alem Muminović 4, Dejan Vuković, Radovan Crnić 19, Vasiliji Ilić 12, Predrag Ilić 1, Kristijan Kubatlija, Sanjin Sejdin 2, Nedeljko Trifković 2 i Nemanja Ristić 2.

Narednog vikenda u okviru IV kola ugostićemo ekipu KK “Boksit” iz Milića, koja je do sada odigrala utakmice II kola protiv ekipe KK “Drina” iz Zvornika i postigla sledeće rezultate:

Pioniri: Drina – Boksit 37:58

Kadeti: Drina – Boksit 77:65

Juniori: Drina – Boksit 66:65