PORAZ KADETA U UGLJEVIKU

U četvrtak, 17. maja 2018. godine kadetska selekcija našeg kluba odigrala je prijateljsku utakmicu u Ugljeviku protiv vršnjaka iz Omladinskog košarkaškog kluba “Rudar 2015”.

Prva četvrtina utakmice u Ugljeviku protekla je u izjednačenoj igri i rezultatskoj klackalici (19:17). Na startu drugog perioda igre domaćini prave seriju od 8:0 što je primoralo trenera Bližnjakovića da traži time out nakon kojeg naši momci uzvraćaju serijom od 12:0 i dolaze do vodstva od 29:27. Ipak na poluvrijeme se odlazi sa prednošću domaće ekipe od 5 poena prednosti (37:32) prije svega zahvaljujući preciznim šutevima za tri poena u finišu prvog poluvremena.

Na samom otvaranju treće četvrtine nova serija naših momaka od 12:0 za najveću rezultatsku prednost naše ekipe na ovom meču od 7 poena razlike (44:37). Međutim, kao što su Lavovi u drugoj četvrtini na seriju domaćina znali da odgovre, isto tako nakon time -outa trenera Vukašinovića domaćini uzvraćaju serijom od 11:0. Nekoliko pogođenih trojki u finišu treće četvrtine bilo je dovoljno da Lavovi na pauzu prije posljednjeg perioda igre odu sa minimalnom rezultatskom prednošću (53:51)

Četvrta četvrtina protekla je u potpunoj dominaciji domaće ekipe koja je ovaj period dobila više nego ubjedljivo (23:11) što je bilo dovoljno za dvocifrenu prednost na kraju meča.

Na kraju: Rudar 2015 – LAVOVI 74:64 po četvrtinama 19:17, 18:15, 14:21, 23:11

Trener Aleksandar Bližnjaković na ovom meču računao je na sledeće igrače: Filip Pejičić, Sanjin Sejdin, Nedeljko Trifković, Nenad Spasojević, Siniša Ješić, Aleksa Ivanović, Mitar Mihajlović, Svetozar Zarić, Miloš Miluša, Danijel Nedić i Stefan Okilj.

Zahvalnost ekipi Rudara na gostoprimstvu, fer i korektnoj igri i čestitke na zasluženoj pobjedi.