POBJEDA I DVA PORAZA U MILIĆIMA

Utakmicama u Milićima protiv istoimene ekipe u okviru sedmog kola proteklog vikenda nastavljeno je košarkaško prvenstvo Republike Srpske za mlađe kategorije na nivou PKO Bijeljina za naše tri muške selekcije.

Pioniri su upisali četvrti ovosezonski trijumf dok su predpioniri i kadeti upisali nove poraze.

Nakon poraza od Zvornik Basketa u prošlom kolu, predpioniri su upisali i drugi vezani poraz u ovoj sezoni protiv domaće ekipe Milića. Sve ono što je naše najmlađe Lavove krasilo na početku prvenstva u ovoj utakmici nismo vidjeli. Dosta promašenih zicera, grešaka kako u odbrani tako i u napadu uz odličnu igru protivnika rezultiralo je drugim vezanim porazom u prvenstvu.

Milići – LAVOVI 46:40

Na ovoj utakmicu za našu ekipu nastupili su: Nikola Lajić, Rastko Blažanović, Uroš Manasijević, Nikola Đorđević, Nikola Trivunović, Sergej Krajnović, Filip Petrović, Mihajlo Lukić, Ognjen Pudić, Nemanja Stojić, Ognjen Đurkić i Nikola Balorda.

10 КК FENIX BASKET (-1) 7 0 7 151 367 -216 6

Dva izuzetno važna boda sa gostovanja nose naši pioniri koji su novom pobjedom ukupno četvrtom u tekućoj sezoni zadržali mjesto u vrhu tabale. Dosta dobra igra tokom prvih 20 minuta rezultirala je dvocifrenom prednošću već na poluvremenu (20:38). Drugo poluvrijeme dosta lošije u odnosu na prve dvije četvrtine što su domaći košarkaši iskoristili da smanje zaostatak, koji je u jednom momentu bio i jednocifren, međutim više od toga nisu mogli. Sigurna igra naših Lavova u posljednjih nekoliko minuta nije dovodila pobjedu u pitanje. Više nego zaslužena pobjeda i pored nešto lošije igre u odnosu na prethodne mečeve. Najefikasniji u našoj ekipi bili su kapiten Vuk Jovanović sa 38 i Sergej Subotić sa 20 postignutih poena.

Milići – LAVOVI 51:64

Trener Aleksandar Bližnjaković na ovom meču računao je na sledeće košarkaše: Vuk Jovanović, Sergej Subotić, Alan Fazlović, Nikolaj Cetić, Savo Ostojić, Miloš Marjanović, Matej Petrović, David Kovač i Bojan Kojić.

Čestitke našim LAVOVIMA na prikazanoj igri i ostvarenoj pobjedi!!! BRAVO LAVOVI!!!

10 OКК DRINA PRINCIP 7 0 7 356 546 -190 7

I pored činjenice da su 4 minuta pred kraj utakmice u Milićima imali prednost od devet poena (30:39) kadetima ni to nije bilo dovoljno da se upiše prvi ovosezonski trijumf. Uspjeli su domaći košarkaši sa nekoliko vezanih šuteva za tri poena da u potpunosti preokrenu rezultat i dođu do vrlo važne pobjede (41:39). Igra kadeta u četvrtoj četvrtini pogotovo u posljednjih nekoliko minuta utakmice u Milićima pokazala je zašto i nakon četvrte utakmice u prvenstvu nisu osjetili slast pobjede. Borbenost, požrtvovanje i želja za pobjedom sve je to nedostajalo u igri naših momaka i ništa drugo im nije preostalo nego da protivniku čestitaju na zasluženoj pobjedi.

8 КК LAVOVI BRČKO 4 0 4 142 274 -132 4

Narednog vikenda u okviru osmog kola naši predpioniri, pioniri i kadeti na domaćem terenu igraju protiv ekipe 10. avgust iz Vlasenice. Utakmice su na rasporedu u subotu, 30. novembra 2019. po sledećem rasporedu:

11:00h KADETI

12:30h PREDPIONIRI

13:30h PIONIRI

Utakmice sudi sudijski par: Denis Begović i Aleksandar Tešanović, delegat Dragan Obradović.