MILICA ĐOKIĆ U REPREZENTACIJI SRBIJE

Milica Đokić, kapiten ženske kadetske selekcije KK Lavovi pozvana je na pripreme kadetske reprezentacije Srbije. 

S ciljem provjere tehničko-taktičke sposobnosti košarkašica (2005. i 2006. godište) Košarkaški savez Srbije organizovao je pripreme za žensku kadetsku reprezentaciju Srbije, koje će biti održane u Banji Koviljači od 8. juna do 23. juna 2020. godine.

Ove godine po kalendaru Međunarodne košarkaške federacije (FIBA) u planu je bilo održavanje kontinentalnog prvenstva za kadetkinje u Sarajevu, na kojem je trebala nastupiti i reprezentacije Srbije. Međutim, zbog pandemije COVID-19 virusa, otkazana su sva evropska prvenstva za mlađe reprezentativne selekcije, a ista će biti održana tokom 2021. godine.

Planirano je da se kadetska selekcija ove godine ponovo okupi u avgustu i novembru, a cilj je da se provjere sve igračice koje imaju reprezentativni potencijal.

Selektorka kadetske reprezentacije Biljana Stanković na pripremama u Banji Koviljači računa na sledeće košarkašice:

Marija Avlijaš (Crvena zvezda)

Ana Milanović (Leotar 03 Trebinje)

Milica Đokić (Lavovi Brčko)

Teodora Ivanović (Crvena zvezda)

Lena Bulatović (Partizan 1953)

Jovana Jevtović (Ivanjica)

Jelena Janković (Srem Sremska Mitrovica)

Milica Selaković (021 Novi Sad)

Tara Dacić (Crvena zvezda)

Ana Jovanov (Agros basket)

Kristina Marjanović (Plej-of Užice)

Sofija Todorović (ČA Basket Čačak)

Jovana Nikolić (Vizura)

Anđela Colić (Vizura)

Katarina Knežević (Vizura)

Jelena Janković (Vizura)

Marta Bajić (Div Basket)

Jana Vesić (Art Basket)

Ana Lazarević (Vizura)

Jovana Popović (Vrbas)

Nela Stevanović (Trstenik)

Čestitamo našoj Milici na ovom izuzetno značajnom priznanju kako za nju lično, isto tako i za naš klub.

U kratkoj istoriji našeg kluba Milica Đokić je prva košarkašica koja je dobila poziv KS Srbije, a koje predstavlja još jednu potvrdu izuzetno kvalitetnog i posvećenog rada sa mlađim uzrasnim kategorijama u našem klubu. Takođe, predstvalja i obavezu da i u narednom periodu budemo još bolji i uspješniji i košarci podarimo neke nove reprezentativke i reprezentativce na koje ćemo svi zajedno biti ponosni, kao što smo ponosni na Milicu, kao što smo ponosni na Amilu i na čitavu vicešampionsku ekipu iz 2019. godine!

SVI SMO MI LAVOVI!