KADETKINJE LAVOVA PRVACI BOSNE I HERCEGOVINE

Kadetkinje Košarkaškog kluba Lavovi osvojile su titulu prvaka Bosne i Hercegovine za sezonu 2020-2021. 

Finalni turnir Prvenstva Bosne i Hercegovine u kadetskoj konkurenciji održan je proteklog vikenda u Brčkom na koji su plasman izborile tri najbolje ekipe u Bosni i Hercegovini u ovom uzrastu: ŽKK Livno iz Livna, ŽKK Zrinjski 2010 iz Mostara te domaća selekcije KK Lavovi iz Brčkog.

Završnica je otvorena subotnjim duelom gostiju gdje su snage odmjerili Livno i Zrinjski. Obe ekipe pokazale su borbenost i veliku želju, ali Zrinjski odličnom igrom u trećoj i većim dijelom četvrte četvrtine uspjeva zaostatak na poluvremenu od 3 poena pretvoriti u pojednim momentima i u dvocifrenu rezultatsku prednost. Na kraju sasvim zaslužena pobjeda gošći iz Mostara rezultatom 66:57. Ekipa iz Livna kao izgubljeni iz prvog susreta odigrala je drugi meč protiv naših Lavica istog dana u večernjem terminu.

Ušle su naše Lavice u ovaj duel više nego spremne i raspoložene da dokažu sav kvalitet koji posjeduju. Od samog starta meča bilo je jasno ko će voditi glavnu riječ na terenu, a rezultatska prednost je rasla iz minuta u minut. Raspoloženi dvojac Amila Smajić i Milica Đokić bile su nerješiva enigma za odbranu gošći iz Livna. Na krilima publike koja je u velikom broju ispunila tribine dvorane Tehničke škole Lavice su lakše nego što je bilo ko očekivao slomile otpor Livna ostvarivši izuzetno ubjedljivu i više nego zasluženu pobjedu rezultatom 82:50 (23:19, 15:6, 26:13, 18:12). Pobjeda naših Lavica koja im je omogućila plasman u finalni meč i priliku da u direktnoj borbi protiv Zrinjskog iz Mostara dođu do titule šampiona Bosne i Hercegovine za sezonu 2020-2021.

Najefikasnija u našoj ekipi bila je fantstična Amila Smajić sa 27 postignutih poena, a uz to je dodala i 12 skokova što je bile više nego dovoljno za dabl-dabl učinak. Kapiten Milica Đokić je na ovoj utakmici upisala novi tripl-dabl ostvarivši učinak od 21 poen, 13 asistencija i 13 skokova!

Tamo gdje je stala u subotu uveče, Milica Đokić je nastavila u nedelju ujutru. Nova utakmica i novi tripl-dabl!

Ali, krenimo redom. Finalni meč, meč u kome se odlučivalo ko će zaslužiti epitet najbolje ekipe u Bosne i Hercegovini počeo je u 11:00 časova u dvorani Tehničke škole. Duel dvije izuzetno kvalitetne ekipe, duel u kome je publike mogla da uživa tokom svih 40 minuta i duel nakon kojeg publika može da žali zašto košarkaška utakmica ne traje duže. Pokazale su i naše Lavice i gošće iz Mostara da su opravdano u velikom finalu i da su ovom momentu najkvalitetnije ekipe u svom uzrastu u Bosni i Hercegovini.

Međutim, naše Lavice nisu željele da se zadovolje samo pukim učešćem u finalnom meču, željele su pobjedu, željele su da pokažu da su najbolje i uspjele su u tome. Predvođene maestralnim kapitenom Milicom Đokić koju ni nezgodna povreda lica nije omela u namjeri da ostvari fantastičan učinak i na ovoj utakmici od 22 poena, 14 asistencija i 12 skokova, Lavice su tokom čitavog meča imale rezultatsku prednost, koja je u pojednim momentima bila i dvocifrena, međutim zahvaljujući prije svega pogođenim šutevima za tri poena mlade košarašice iz Mostara uspjevaju da se rezultatski vrate u utakmicu sa neizvjesnom završnicom. Sigurnom igrom u završnici naše Lavice dolaze do pobjede rezultatom 67:60 (20:17, 8:5, 24:20, 15:18) i TITULE ŠAMPIONA BOSNE I HERCEGOVINE.

Nakon seniorskog zlata u Prvoj ženskoj ligi Republike Srpske, ovo je drugo zlato za naš klub ove sezone, koja je ujedno i najuspješnija od osnivanja kluba 2014. godine.

BRAVO LAVICE!