PREMIJER LIGA BIH: LAVICE UBJEDLJIVE PROTIV LEOTARA U TREBINJU

Utakmicama 12. kola nastavljeno je Prvenstvo Bosne i Hercegovine za dame za sezonu 2022-2023. Košarkašice KK Lavovi Brčko svoju utakmicu ovog kola, odigrale su danas (nedelja, 22.januar 2023), u sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” u Trebinju protiv ekipe Leotara i ostvarile sigurnu i ubjedljivu pobjedu rezultatom 61:92 po četvrtinama 14:30, 12:19. 19:18 i 16:25.

KK Lavovi Brčko

Drugi dio prvenstvene trke za sezonu 2022-2023. počeo je odličnim izdanjem naših košarkašica u Trebinju i sigurnom i ubjedljivom pobjedom protiv domaćeg Leotara u okviru 12. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine. Sjajno izdanje Lavica u kojem je rezultatska neizvjesnost trajala samo četiri uvodna minuta meča. Imale su Trebinjke prednost 8:7 kada je uslijedila furiozna serija naših košarkašica od 15:0 za samo nekoliko minuta igre i vrlo brzo je na semaforu prednost u korist naših Lavica bila ispisana dvocifrenom razlikom (8:22).

Kako su završile prvu četvrtinu Lavice otvaraju i drugu. Serija od 11:0 u prva tri minuta drugog perioda igre za do tada maksimalnih 27 poena prednosti 14:41 i već tada je bilo jasno da naše Lavice sigurno koračaju ka novoj prvenstvenoj pobjedi.

Nisu Lavice spuštale ritam igre ni tokom drugog poluvremena, naprotiv, prednost je rasla iz minuta u minuta da bi realizacijom kontranapada preko Valentine Došić Lavice došle do maksimalnih 36 poena razlike (53:89), a do kraja meča trener Bližnjaković priliku je ukazao svim djevojkama koje su i krenule put Trebinja.

LEOTAR 61

LAVOVI 92

S T A T I S T I K A

Bila je ovo deveta ovosezonska prvenstvena pobjeda naših Lavica koje trenutno sa skorom 9-2 i ukupno 20 osvojenih bodova zauzimaju drugo mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Najefikasnija u našoj ekipi bila je Iva Karišik sa 20 postignutih poena uz to je ostvarila 6 skokova i 2 asistencije. Sjajno su je pratile kapiten Milica Đokić 15 poena, 6 skokova, 6 ukradenih lopti i 3 asistencije, Mirela Halilović 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije, te Jelena Lazarević sa novim, ukupno desetim ovosezonskim dabl-dabl učinkom od 14 poena i 14 skokova.

Nastupile su još: Valentina Došić 9 poena 2 skoka i 2 asistencije; Tamara Šarenac 4 ponea 3 skoka i 1 asistencija; Sara Đokić 2 poena i 1 skok; Nataša Savić 5 poena, 6 skokova i 6 asistencija; Ana Đokić, Sara Savić 8 poena, 5 skokova i 1 asistencija; Ajla Redžović i Ksenia Vukić.

Čestitke našim Lavicama i stručnom štabu na prikazanoj igri i pobjedi protiv Leotara

U narednom, 13. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine košarkašice Lavova ugostiće u dvorani Tehničke škole ekipu Jedinstva iz Tuzle. Ova utakmica na rasporedu je u subotu, 28. januara sa početkom u 16:00 časova.

Prije toga, Lavice već u srijedu, 25. januara od 20:30 časova u dvorani Šabačke gimnazije, očekuje duel 3. kola WABA Superlige protiv ekipe Duga Šabac.