WABA SUPERLIGA: ISTORIJSKA POBJEDA LAVICA PROTIV ZAGREBA

Sinoć je u dvorani Tehničke škole u Brčkom ispisana još jedna divna stranica košarkaške istorije u Brčkom. Ispisale su je košarkašice KK Lavovi Brčko ostvarivši prvu međunarodnu pobjedu na domaćem terenu za naš klub, prvu domaću pobjedu bilo koje košarkaške ekipe iz Brčkog na međunarodnoj sceni. U fantastičnoj atmosferi, sa fenomenalnom podrškom publike sa tribina, u okviru četvrtog kola WABA Superlige savladana je ekipe ŽKK „Zagreb“ iz Zagreba rezultatom 64:63 po četvrtinama 25:22, 21:11, 7:11, 11:19.

KK Lavovi Brčko

Silovito su krenule Lavice u meču protiv Zagrepčanki, nametnule ritam igre koji im je od starta meča omogućio rezultatsku prednost. Nošene fantastičnom podrškom sa tribina naše košarkašice predvođene sjajnom Natašom Savić u prvom poluvremenu prosto su nadigrale svoje suparnice, kod kojih je sav kvalitet prikazala kapiten Lea Miletić. O kakvoj superiornosti se radilo u prvom poluvremenu govori i činjenica da su košarkašice Lavova pred sam kraj druge četvrtine ostvarile i maksimalnu rezultatsku prednost na ovom meču od 19 poena prednosti 46:27, međutim pad koncentracije u posljednjoj minuti iskusne gošće koriste za mini seriju 6:0 i na pauzu se odlazi sa rezultatom 46:33.

Pad u igri i dosta grešaka tokom treće i početkom četvrte četvrtine košarkašice Zagreba koriste da dođu do minimalnog rezultatskog zaostatka. U tim momentima teško se dolazilo do realizacije kod obje ekipe, kod Lavica, odgovrnost u tim momentima preuzimaju kapiten Milica Đokić i najefikasnija u našoj ekipi Iva Karišik. Sama završnica bila je baš onakva kakva i treba da bude za ovakav spektakl. Rezultatski neizvjesna sa publikom na nogama. Pri rezultatu 62:61 Milica Đokić pogađa dva slobodna bacanja, nakon toga gošće realizuju napad u posljednjim sekundama posjeda preko Tonke Jakšić, koja na 7 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene pri rezultatu 64:63 pravi faul za dva slobodna bacanja Ive Karišik, koja nije uspjela da ih realizuje, ali zato dolazi do ofanzivnog skoka i veliko slavlje za veliku pobjedu moglo je da počne!

LAVOVI 64

ZAGREB 63

S T A T I S T I K A

Zaslužena pobjeda naših Lavica, istorijska pobjeda nakon lavovske borbe tokom svih 40 minuta igre. Nakon prve pobjede na međunarodnoj sceni u Nikšiću u okviru 8. kola WABA lige, upisana je i prva međunarodna pobjeda na domaćem terenu protiv predstavnika Hrvatske ekipe Zagreba. Sjajnu sezonu igraju naše Lavice!

KK Lavovi Brčko

Predvođene trenerom Aleksandrom Bližnjaković za KK Lavovi na utakimici protiv Zagreba nastupile su: Anđela Bekić, Valentina Došić, Tamara Šarenac, Milica Đokić, Mirela Halilović, Sara Đokić, Nataša Savić, Iva Karišik, Ana Đokić, Jelena Lazarević, Ajla Redžović i Ksenia Vukić.

Čestitke našim košarkašicama i stručnom štabu na prikazanoj igri, lavovskoj borbi, požrtvovanju i ostvarenoj pobjedi!

Naredni meč u okviru WABA lige košarkašice Lavova igraju ponovo na domaćem parketu u Brčkom u subotu, 18. februara. Protivnik će biti sjajna ekipa Budućnost iz Podgorice, i biće to sjajna prilika za novi košarkaški spektakl u Brčkom.

Prvi naredni meč koji očekuje Lavice na rasporedu je već u subotu, 4. februara , biće to derbi u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Košarkašice Lavova gostuju u Banja Luci gdje ih očekuje susret sa jedinim neporaženim sastavom u dosadašnjem dijelu sezone, ekipom Orlova.