PRVENSTVO BIH: LAVICE NEPORAŽENE I NAKON ČETVRTOG KOLA

Košarkaškice KK Lavovi Brčko juče su u sportskoj dvorani Tehničke škole u Brčkom u okviru četvrtog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine savladale ekipu ŽKK “Play Off” iz Sarajeva rezultatom 83:71.

Četiri utakmice, četiri sigurne i ubjedljive pobjede, to je u najkraćim crtama učinak košarkašica KK Lavovi Brčko u dosadašnjem dijelu Prvenstva Bosne i Hercegovine. Juče su naše Lavice u dvorani Tehničke škole u Brčkom savladale i trostrukog šampiona Bosne i Hercegovine, sarajevsku ekipu Play Off i sa učinkom od 4-0 zadržale poziciju na samom vrhu tabele.

Lavovi Brčko – Play Off Sarajevo 83:71 (27:17, 19:27, 20:10, 17:17)

S T A T I S T I K A

Naše Lavice 

Povreda Mirele Halilović u prethodnoj utakmici WABA lige protiv Cinkarne Celje, odsustvo Estefani Fajardo zbog reprezentativnih obaveza, kao i odsustvo od ranije povrijeđene Jelene Lazarević u velikoj mjeri je skratilo rotaciju u našoj ekipe, a samim tim otežalo pripremu pred ovaj meč za stručni štab na čelu sa Aleksandrom Bližnjakovićem. Pored toga, protivnik pred ovaj meč silno pojačan angažovanjem reprezentativke Bosne i Hercegovine Lejle Omerbašić.

Međutim, odsustvo tri izuzetno bitna igrača u našoj ekipi dao je dodatni motiv našim mladim Lavicama na čelu sa kapitenom Ivom Karišik da dokažu koliko vrijede i dokažu da su sa razlogom dio naše seniorske ekipe. Sjajno su naše djevojke otvorile subotnji meč, raznovrsna i efikasna igra u napadu omogućila im je da vrlo brzo dođu do dvocifrene rezultatske prednosti koju su i zadržale do kraja prvog perioda igre (27:17). Veći dio druge četvrtine protekao je u izjednačenoj igri, međutim gošće koriste pad u igri naših mladih Lavica krajem ovog perioda i pred odlazak na poluvrijeme prave seriju 8:0 za minimalno prednost naše ekipe nakon 20 minuta igre (46:44).

Treća četvrtina protiče u potpunoj dominaciji naše ekipe, dozvoljavaju protivnicama 10 poena za isto toliko minuta igre, dok su Đokić, Padilla i Došić sjajno funkcionisale u napadčkom segmentu. Posljednji period igre obilježila je povreda našeg kapitena Ive Karišik, koja je u nehotičnom kontaktu sa Lejlom Omerbašić doživjela frakturu nosne kosti.

Nakon kraćeg prekida igre zbog ukazivanja ljekarske pomoći Karišik i Omerbašić, igra je nastavljena ali u dosta slabijem ritmu, koš za koš i igra u kojoj su naše Lavice rutinski privele meč kraju za novu prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Najistaknutije na ovom meču u našoj ekipi bile su: Yarelli Padilla sa 21 postignutim poenom. Odlično su je pratile Valentina Došić sa 20 i Sara Đokić sa 19 postignutih poena. Odlično utakmica do izlaska iz igre zbog povrede odigrala je i Iva Karišik sa dabl-dabl učinkom od 12 i 11 skokova.

Čestitke našim Lavicama na prikazanoj igri i ostvarenoj pobjedi. Našem kapitenu, te Mireli Halilović i Jeleni Lazarević želimo što brži i uspješniji oporavak i povratak na košarkaški teren. Takođe, iste želje upućujemo i košarkašici Play Offa Lejli Omerbašić!

Kada je u pitanju Prvenstvo Bosne i Hercegovine, slijedi dvonedeljna pauza zbog reprezentativnih obaveza, a Lavice narednu utakmicu, u okviru petog kola odigraće 18. novembra u Banja Luci protiv ekipe Orlova.

Prije toga, u srijedu 1. novembra od 18:00 časova u sportskoj dvorani “Tomislav Pirc” u Požegi, slijedi  utakmica petog kola WABA lige protiv ekipe Plamen Požega.