POBJEDA LAVICA PROTIV KOZARE U 21. KOLU PRVENSTVA BIH

Košarkašice KK Lavovi Brčko proteklog vikenda, tačnije u nedelju 31. marta odigrale su utakmicu protiv ekipe ŽKK “Kozara” iz Gradiške, u okviru dvadesetprvog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice i upisale još jednu sigurnu i ubjedljivu prvenstvenu pobjedu, ukupno 18. ove sezone.

ŽKK Kozara Gradiška – KK Lavovi Brčko 52:73 (18:17, 10:14, 9:25, 15:17)

S T A T I S T I K A

KK Lavovi Brčko

Već ranije su naše košarkaškice osigurale drugo mjesto na kraju ligaškog dijela takmičenja, dok su domaće košarkašice do ovog kola bile u borbi za opstanak u društvu najboljih bosanskohercegovačkih klubova i naredne sezone. Motivisanost protivnika i dosta grešaka naše ekipe rezultirali su minimalnom prednošću domaćih košarkašica na kraju prve četvrtine u maloj dvorani Arene Gradiška, da bi već u drugom periodu igre izabranice trenera Bližnjakovića konsolidovale redove, uvele utakmicu u željeni ritam, što je i dovelo do rezultatskog preokreta do odlaska na veliku pauzu (28:31). Treće četvrtina je protekla u potpunoj dominaciji naših Lavica koje ovaj period igre dobijaju sa 16 poena razlike, a u istom ritmu nastavile su i u posljednjem periodu, kada i dolaze do najveće prednosti od 26 poena razlike (44:70) na nepuna četiri minuta do kraja meča. Do kraja susreta domaće košarkašice koriste priliku da smanje rezultatski zaostatak za konačnih 52:73.

Detalj sa utakmice ŽKK Kozara – KK Lavovi

Još jednu fantastičnu utakmicu odigrala je reprezentativka Venecuele Estefani Fajardo sa novim dabl-dabl učinkom od 33 poena, 10 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte za nevjerovatan indeks korisnosti od 42! Sjajnu utakmicu odigrala je i mlada Sara Đokić koja je bila nadomak novog dabl – dabl učinka ali i pored izostanka istog, njen učinak u svim statističkim kolonama pokazuju sjajan kvalitet koji posjeduje. Protiv Kozare je upisala 8 poena, 10 skokova, 7 asistencija i 3 ukradene lopte za ukupan indeks korisnosti 19.

KK Lavovi Brčko

Po 9 poena u Gradišci postigle su kapiten Iva Karišik (4 skoka i 2 asistencije), te Yarelli Padila (7 skokova, 2 asistencije i 3 akradene lopte). Veliki doprinos novoj prvenstvenoj pobjedi dale su i ostale košarkašice na koje je trener Bližnjaković računao protiv Kozare: Anđela Bekić 3, Valentina Došić 2, Tamara Šarenac 5, Adna Merdanović 2, Jelena Lazarević 2 i Isidora Vidović.

Čestitke našoj ekipi na prikazanoj igri i ostvarenoj pobjedi na ovom meču.

Detalj sa utakmice ŽKK Kozara – KK Lavovi

Posljednju utakmicu ligaškog dijela takmičenja, naše Lavice igraju u utorak, 9. aprila, kada će na domaćem terenu u dvorani Tehničke škole u Brčkom sa početkom u 20 časova dočekati ekipu Jedinstva iz Tuzle. Nakon toga slijedi dvonedeljna pauza, tačnije do 24. aprila, kada našu ekipu očekuje prva utakmica polufinalne serije play-offa za prvaka Bosne i Hercegovine. Ime protivnika ćemo saznati nakon četvrtfinalnog duela u kome se sastaju trećeplasirana i šestoplasirana ekipa na kraju ligaškog dijela takmičenja.