AMILA SMAJIĆ REPREZENTATIVKA BOSNE I HERCEGOVINE

Amila Smajić, član naše pionirske selekcije uvrštena je na spisak U-14 reprezentaciju Bosne i Hercegovine. 

Nakon kontrolnih treninga koji su održani u Tuzli i Sarajevu, naša Amila Smajić (2005. god. 185 cm) član pionirske selekcije našeg kluba sa kojom je ove godine osvojila titulu vicešampiona Republike Srpske dobila je poziv Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine na okupljanje U-14 reprezentacije Bosne i Hercegovine, koja od 15. do 18. avgusta učestvuje na FIBA turniru u Sloven Gradecu u Sloveniji.

Na ovaj način Amila Smajić postala je prva reprezentativka Bosne i Hercegovine iz našeg kluba.

Pored naše Amile Smajić stručni štab reprezentacije BiH u sastavu Merhunisa Omerović, Aleksandra Mušić i Jasna Sliško u Sloveniju vodi i sledeće košarkašice: Ajla Hidić, Anida Čaušević, Arduana Delić, Edina Duganhodžić, Milica Dragičević, Jasna Guska, Nikolina Kuruzović, Ina Popović, Petra Protrka, Lara Brnješić, Anđela Savić, Milica Daković, Ivana Pavlović i Marina Sekulić.

Okupljanje U14 reprezentacije zakazano je za subotu 10. avgust u Sarajevu gdje će biti odrađene i mini pripreme pred put košarkašica u Sloveniju.

SREĆNO AMILA! 

SREĆNO BIH!