KK Lavovi – OKK Rudar 2015

KK Lavovi (U14M) 59 - 41 OKK Rudar 2015 (U14M)
27 okt 2018 - 14:30Dvorana 1. OŠ Ilićka, Brčko

Ovosezonsku premijeru u drugom kolu imali su i pioniri koji su u ovom meču nastupili bez Bojana Karaća. Odsustvo Karaća potpuno je iskoristio Stefan Okilj koji je sa 24 postignuta poena bio najefikasniji akter meča i pokazao da će u budućnosti biti jedan od nosilaca igre naše pionirske selekcije.

Prvi period igre u potpunosti je pripao našim momcima koji su prije svega čvrstom odbranom čitave ekipe i na krilima raspoloženih Okilja i Jovanovića (3 trice) u napadu uspjeli da steknu osjetljivu rezultatsku prednost na kraju prvog perioda igre (21:13). Pad u igru tokom druge četvrtine iskoristili su gosti iz Ugljevika da smanje rezultasku zaostatak, da bi tokom treće četvrtine došli do rezultatskog preokrata i maksimalne prednosti na ovom meču od 4 poena (29:33). Nakon time – outa trenera Bližnjakovića na terenu je do kraja meča postojala samo jedna ekipa na terena. Lavovi su prije svega do kraja treće četvrtine uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist (35:33), da bi tokom četvrte četvrtine fantastičnom igrom i u odbrani i u napadu uspjeli da slome otpor izuzetno talentovane i kvalitetne ekipe iz Ugljevika.

LAVOVI – Rudar 2015   59:41 (21:13, 06:13, 08:07, 24:08)

Trener Aleksandar Bližnjaković na ovom meču računao je na sledeće igrače: Danijel Nedić 12, Vuk Jovanović 15, Stefan Okilj 24, Marko Šešlija, Luka Vuković 2, Mihajlo Blažanović, Sergej Subotić, Viktor Cvjetinović, Jovan Tomić 6, Aleksandar Đukić, Petar Stevanović i Dušan Jovanović.